https://www.superheroes.ua/wp-content/uploads/2020/10/blog-photo-3.jpg

Ласкаво просимо до «Чорного дзеркала»

Коли ми дивилися футуристичний серіал «Чорне дзеркало», було відчуття, що це якесь малоймовірне майбутнє. Але всесвітня пандемія практично зробила ці події нашим сьогоденням. Подивіться: вся комунікація відбувається через екран монітора або смартфона. Ми ведемо бізнес, сидячи в піжамі, доїдаючи у себе на кухні холодний сніданок. У шафі висять недавно куплені костюми, у ванній нудьгує нішевий аромат, а на паркінгу припав пилом улюблений Porsche. Але звичні атрибути нашого соціального статусу перестали бути актуальними. Як тепер в невеличкому екрані чоловік може розпушити хвіст перед гарними жінками на щорічній конференції? З ким вийти на coffee brake і домовитися про вечерю в улюбленому ресторані? Хто тепер за келихом ігристого розповість останні новини нашої індустрії? Ніхто. Коли закінчується онлайн-захід, всі махають один одному і знають, що зараз екран стане порожнім і на нас буде дивитися тільки наше відображення.

Дослідження довжиною в 75 років.

У 1938 році вчені Гарвардського медичного університету почали дослідження життя людей і їх задоволеності життям – наймасштабніше з усіх подібних. Протягом 75 років вони вивчали життя 724 чоловіків, рік за роком опитуючи їх про роботу, особисте життя, здоров’я… Завданням експерименту було відповісти на питання «Що потрібно людині для щастя?»

Дослідження показало: для гарного самопочуття важливі не досягнення і придбання, а зв’язок з людьми, взаєморозуміння і якість відносин. Вчені винесли з дослідження три важливі висновки. Перший і найголовніший: соціальні зв’язки для нас необхідні. Роз’єднаність вбиває. Люди, які більш тісно пов’язані зі своєю сім’єю, друзями, суспільством, щасливіші, фізично міцніше і живуть довше, ніж ті, хто пов’язаний з суспільством менше. Досвід самотності згубний. Люди, які ізольовані від суспільства більше, ніж самі того хочуть, відчувають себе нещасними, їх фізичне здоров’я в’яне вже в середньому віці, їх мозкова діяльність порушується раніше, ніж звичайно і вони живуть менше тих, хто не самотній. Самотня людина не може бути щасливою.

Що далі?

Дивлячись на все, що відбувається в світі в результаті пандемії, мимоволі починаєш шукати відповіді на які зібралися питання і стаєш перед вибором. Ми можемо жити в стані глядача, філософськи споглядати навколишню дійсність та кивати головою. Або намагатися впливати на хід історії, змінюючи його своїми висновками і діями. Кожен день задаватися питаннями: «Хто ми в цьому світі?», «Що відбувається в даний момент?», «Чи можемо ми на це вплинути?» і «Що чекає нас завтра?»

Чи готові ми так швидко відмовитися від звичних нам форматів спілкування на користь прогресивного, керованого кимось руху? Невже вірусна бактерія може так сильно вплинути на все людство, що ми в короткий період з істот-кінестетів, що формували свої звички мільйони років, перетворимось в затворників? Уточнення: якщо вірити дослідженню, нещасних затворників.

uaruen
Superheroes.
Superheroes.
Залиште заявку
Та Наш спеціаліст зв'яжеться з Вами найближчим часом